Sníh, oheň, vina a smrt

kategorie: Novinky, Knihy - beletrie Detektivky
314 Kč
(sleva 10.00%)
349 Kč

ks   
Autor Gerhard Jager
Obálka Pergamen Trnava
Překlad Iva Kratochvílová
Vydavatel Host
EAN 9788075771308
Formát 13,7 x 20,5 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 400
Rok a pořadí vydání 2017 (první)
Mladý vídeňský historik Max Schreiber přijíždí na podzim roku 1950 do horské vesničky v Tyrolsku, aby zde prozkoumal vraždu čarodějnice, která se odehrála v devatenáctém století. Zjišťuje, že čelit archaickému alpskému světu a uzavřené, nedůvěřivé komunitě, která má svá vlastní pravidla, znamená cítit se odcizeně a izolovaně. Ve své samotě se Schreiber bezhlavě zamiluje do mladé němé ženy, o kterou však usiluje další muž.

Když za záhadných okolností zemře jeden z venkovanů, stodolu zachvátí plameny, zima udeří brutální silou a na vesnici se řítí jedna lavina za druhou, situace se v ovzduší klaustrofobického sevření a strachu ze smrti nesnesitelně vyhrotí a Schreiber beze stopy zmizí.

O více než půl století později se jeden starý muž rozhodne konečně přijít na kloub tomu, co se tehdy před lety stalo. Pronásledován vlastním stínem se vrací do vesnice využít svou poslední šanci.

---

"Autor s neobyčejnou intenzitou a ohromujícím způsobem popisuje síly, se kterými musí lidé v prastarém světě Alp bojovat." - Die Presse am Sonntag

"Znepokojující román. Čtenáři by ho měli číst u krbu, protože jim bude běhat mráz po zádech." - Elle