S Komenským do komiksu

kategorie: Komiksy V češtině, Knihy - beletrie Dětské, Novinky
341 Kč
(sleva 10.00%)
379 Kč

ks   
Autor Klára Smolíková
Kresba Lukáš Fibrich
Obálka Lukáš Fibrich
Ilustrace Lukáš Fibrich
Vydavatel Portál
EAN 9788026216568
Formát 24,6 x 34,1 cm, vázaná
Počet stran 144
Rok a pořadí vydání 2020 (první)
POZOR: Barevné komiksy tvoří cca čtvrtinu knihy!

Na únikovou hru se Filipa těšila. Vybrala si ji na oslavu narozenin a ten nápad spolužáky nadchnul. Dokonce i Vavřinec, řečený Vávra, pozvání přijal. Nejsou ve třídě kdovíjaká parta. Ani učitelé u nich neučí rádi.
Filipa předem nezkoumala, proč se hra jmenuje „Cesta z labyrintu“. Vlastně jí bylo jedno, jakou únikovku si zahrají, pro všechny to byla premiéra. Dostat se z lodní kajuty ještě šlo, ale další místnosti jsou těžší a těžší, a ne každá nápověda jim pomáhá. Hráči mají podezření, že se hra chová jako živá. Nebo se do ní tak zabrali?
Postupně parta zjišťuje, že kromě nalezení klíčů se jim s každou místností otevírají průhledy do života podivného muže v černém, který snad nikdy nespí a neustále má hlavu plnou plánů. Největší hádankou, jejíž rozluštění je klíčem k cestě ven, je totiž sám Jan Amos Komenský. Uniknou z jeho labyrintu?
Příběh Filipy a jejích spolužáků se odehrává během jediného dne stráveného únikovou hrou. Pátrání v jednotlivých místnostech však není završeno jen vyřešením hádanky a nalezením klíče, ale také komiksovým příběhem ze života Jana Amose Komenského.