Stali jsme se městem

kategorie: Novinky, Knihy - fantastika Fantasy
359 Kč
(sleva 10.00%)
399 Kč

ks   
Autor N. K. Jemisinová
Obálka David Paire
Překlad Jakub Němeček
Cyklus Čtvrti New Yorku 01
Vydavatel Host
EAN 9788027508051
Formát 13,9 x 20,5 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 472
Rok a pořadí vydání 2021 (první)
Urban fantasy od trojnásobné držitelky ceny Hugo.

Podle odvěkých zákonů přichází jednou v životě každého velkoměsta okamžik metafyzického zrodu, kdy se město stane vyšší vědomou entitou zastoupenou lidským avatarem. Na tento okamžik čeká odvěký Nepřítel, lovecraftovský predátor, který se snaží novorozené město uchvátit a pohltit.

V případě New Yorku nejsou věci nikdy jednoduché, protože jde o výjimečné, excentrické město složené z více čtvrtí. A tak po prvním souboji s Nepřítelem musí vyčerpaného primárního avatara zastoupit pět městských částí: Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens a Staten Island. Jsou to obyčejní lidé a to, že se stali avatary, se dozvídají za pochodu a beze slov. Někteří se svému osudu brání, ale jejich láska k New Yorku je nakonec silnější.

N. K. Jemisinová otevřela první díl nové série příběhem, který je vtipnou a barvitou poctou jejímu městu, ale zároveň i svérázným pojetím superhrdinského paradigmatu a vášnivým protestem proti rasismu a homofobii.

---

Nádherná fantasy, odehrávající se v tom nejimaginativnějším městě — New Yorku. Román je inkluzivní v tom nejlepším smyslu a dokáže obsáhnout Borgese i Lovecrafta, avšak ten jedinečný hlas a pohled patří jedině Jemisinové.
— Neil Gaiman

Jedna z nejzajímavějších a nejsilnějších fantasy současnosti. Nejnovější kniha od N. K. Jemisinové zaujme i ty, kteří žánrovou beletrii obvykle nečtou.
— Booklist

Aktuality

NOVÝ A LEPŠÍ E-SHOP

Vážení a milí zákazníci, do týdne byste na tomto místě měli najít nový, modernější a lepší e-shop, než je tento. Z toho důvodu sem aktuálně...

celá novinka

Nově přidáno

obrázek
Červi v hlavě

Doporučujeme

obrázek

Novinky

Červi v hlavě

2184: Pád Kaspické republiky

Stíny Halloweenu

Warhammer: Nekropole (2. vyd.)

Moudrost davů

Zázraky (Legendy Marvel)

Modrá CREW 25: Universal War One 5+6

Akira 4

Avengers 8: Do nitra Phoenix

Chainsaw Man 2: Motorovka vs. netopýr


Nejprodávanější