Vzestup a pád agentury DODO

kategorie: Novinky, Knihy - fantastika Fantasy
448 Kč
(sleva 10.00%)
498 Kč

ks   
Autor Neal Stephenson
Obálka Piotr Cieslinski
Překlad Richard Podaný
Série Edice Fantastika 102
Vydavatel Argo
EAN 9788025727355
Formát 15,6 x 21,1 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 704
Rok a pořadí vydání 2019 (první)
Melisanda Stokesová je odbornice na starověké jazyky. Když se na chodbě univerzity náhodou sejde s Tristanem Lyonsem, jenž se zabývá vojenskou rozvědkou, netuší, že se ocitla na prahu událostí, které naruby obrátí nejen její život, ale i lidské dějiny. Mladík jí totiž navrhne cosi neuvěřitelného: aby mu pomocí překladů pečlivě tajených dávných dokumentů pomohla dokázat, že magie kdysi existovala a byla provozována. Až příchod osvícenství a moderní vědy ji oslabil a nakonec zcela zničil. Magie podle pramenů zmizela v roce 1851 – a Tristan je odhodlán nejen přijít na to, proč se tak stalo, ale pokud možno také magii vzkřísit z mrtvých a využít ji k rozvědným a vojenským účelům.
Tak vznikne D.O.D.O. – Detašované oddělení diachronních operací, které přijde na jeden velmi nadějný, ale také velmi znepokojující způsob využití magie, jenž může lidstvu přinést mnoho užitku, ale i mnoho škody. Román, do kterého Neal Stephenson vnesl nápaditost, intelekt a sofistikovanost a Nicole Gallandová lidskou vřelost, humor a vypravěčské nadání, oživí nejen magii, ale taky vaši víru v nemožné, která byla odjakživa na sci-fi a fantastice tím největším lákadlem.

---

„Rozmáchlé a nesmírně zábavné vyprávění, které překračuje všechny myslitelné žánry.“ - Kirkus Review

„Šťavnatý spekulativní thriller – spletitý příběh, ve kterém se mísí technika, magie a historie.“ - Booklist

„Vzestup a pád agentury D.O.D.O. je napínavá a dramatická technofraška, které nechybí rozum ani srdce.“ – San Francisco Chronicle