Hemživý chaos a jiné příběhy

kategorie: Knihy - fantastika Horory, Novinky
358 Kč
(sleva 10.00%)
398 Kč

ks   
Autor Howard Phillips Lovecraft
Obálka Mikuláš Podprocký
Ilustrace Mikuláš Podprocký
Překlad Milan Žáček, Stanislava Pošustová-Menšíková
Cyklus Medúza chaosu 01
Série Edice Fantastika 106
Vydavatel Argo
EAN 9788025728284
Formát 15,3 x 21,1 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 464
Rok a pořadí vydání 2020 (první)
Mezi Lovecraftovy nejzajímavější práce patří povídky z období, kdy byl trýznivou finanční situací nucen psát pro jiné, ať už jako utajený, anonymní autor, přepisovatel nebo přiznaný spolutvůrce, vesměs rozvíjející náměty a leckdy i sny platících zákazníků. I do všech těchto děl se však otiskovaly jeho svébytné vize a styl a občas se do nich vkradly děsivé bytosti z jeho slavného panteonu.
S. T. Joshi, známý znalec a badatel autorova díla, ty nejlepší spolupráce a revize sebral do dvousvazkového vydání, v němž jsou všechny povídky opatřeny zasvěcenými poznámkami a komentáři a uvedeny do souvislosti se zbytkem Lovecraftovy tvorby. Výsledkem je dvousvazkový soubor, jenž jistě potěší všechny příznivce tohoto klíčového představitele moderního hororu.

Patrně nejslavnějším textem tohoto prvního svazku je novela „Pod pyramidami“, kterou Lovecraft napsal pro iluzionistu Harryho Houdiniho. Neméně proslulá, byť poněkud neblaze, je morbidní povídka „Milovaní mrtví“. A v povídce „Yigova kletba“ se poprvé objevuje hadí božstvo Yig, které figuruje v dalších Lovecraftových revizích a proniklo i do jeho autorské tvorby a děl jeho četných následovníků.