Ať žijí hvězdy a pruhy...

kategorie: Knihy - fantastika Science fiction
215 Kč
(sleva 10.00%)
239 Kč


VYPRODÁNO

Autor Harry Harrison
Obálka Dennis Lyall
Překlad Jan Kozák
Cyklus Hvězdy a pruhy 01
Vydavatel Návrat
EAN 9788071745204
Formát 11,4 x 16,5 cm, brožovaná
Počet stran 408
Rok a pořadí vydání 2003 (první)
V této knize z oblasti alternativní historie - působivé směsici faktů, fikce a strategických možností - Harry Harrison předkládá provokativní scénář, který by změnil výsledek americké občanské války - a tím i kurs historie. Výsledkem je vzrušující, dějem nabitý a čtivý román o válce a zbraních na obou stranách Atlantiku.
8. 11. 1861, v Bahamském průplavu poblíž Kuby, loď amerického válečného námořnictva zastavila britský poštovní parník, a když Američané vstoupili na palubu, zajistili dva konfederační vyslance na cestě do Anglie, kde chtěli usilovat o podporu své věci. Anglie reagovala hněvem... a voláním po odvetě. Hrozící krize byla odvrácena mírumilovným princem Albertem.
Ale co kdyby zasáhl osud? Představme si, jak by jeho nepřítomnost v tomto kritickém okamžiku mohla všechno změnit. Jelikož Albertův klidný, soudný hlas nezasáhne, Británie se chápe příležitosti napadnout a podrobit si ochromenou, válkou souženou Ameriku.
Ulysses S. Grant právě zaujal pozice před útokem, který by mohl rozdrtit a prolomit jižanskou obranu. Abraham Lincoln ve Washingtonu uzří první záblesk naděje, že by tato krvavá válka mohla brzy skončit. Pak zasáhne pohroma: anglická vojska vrthla do Spojených států z Kanady.
Jelikož většina severských vojsk byla stažena, aby bojovala proti novému nepříteli, generál William Tecumseh Sherman se svou oslabenou armádou stojí sám proti konfederantům. Na moři mezitím dřevěné lodě amerického námořnictva čelí hrozbě v podobě britské ocelové bitevní lodi Warrior.
Zatímco královna Viktorie a její ministerský předseda lord Palmerston usilují o totální zničení Ameriky, konfederační prezident Jefferson Davis a prezident Lincoln musí pod drtivým tlakem učinit kritické rozhodnutí.

Kniha Ať žijí hvězdy a pruhy... klade - a vzápětí fascinujícím způsobem zodpovídá - zásadní otázku: Mohla by rozdělená, krvácející Amerika porazit Anglii, anebo by Spojené státy přestaly navždy existovat?

Aktuality

NOVÝ A LEPŠÍ E-SHOP

Vážení a milí zákazníci, do týdne byste na tomto místě měli najít nový, modernější a lepší e-shop, než je tento. Z toho důvodu sem aktuálně...

celá novinka

Nově přidáno

obrázek
Modrá CREW 28: Elrik (3 + 4)

Doporučujeme

obrázek

Novinky

Modrá CREW 28: Elrik (3 + 4)

Avengers 9: She-Hulk proti světu

Simpsonovi: Monumentální komiksový nával

Ateliér špičatých klobouků 10

Warhammer 40000: Hvězdný vlk

Go West Young Man

Škorpion 1 + 2

Barakuda 5+6

Rahan 2

Když nás temnota miluje


Nejprodávanější