Necroscope: Möbiovské vraždy

kategorie: Knihy - fantastika Horory, Novinky
242 Kč
(sleva 10.00%)
269 Kč

ks   
Autor Brian Lumley
Obálka Bob Eggleton
Překlad Petr Caha
Cyklus Nekroskop 16
Vydavatel Polaris
EAN 9788073322175
Formát 10,6 x 17,5 cm, brožovaná
Počet stran 240
Rok a pořadí vydání 2014 (první)
POZOR! Výtisky mohou být mírně zašlé nebo opotřebené z distribucí.

Nekroskop Harry Keogh se vždycky považoval za neomezeného pána Möbiova kontinua – dimenze, která existuje paralelně k veškerému prostoru a času a své osobní brány kamkoliv v multiversu. Je to od něj ale tak trochu drzá domýšlivost, protože i on sám ví, že není jedinečný a že existují přinejmenším další dva, kteří mají v tomto směru stejné schopnosti. Jeden z nich je sám August Ferdinand Möbius, dávno mrtvý německý astronom, matematik a vynálezce Möbiovy pásky, která jej podnítila k tomu, aby začal po své smrti zkoumat své předtím pouze hypotetické kontinuum; druhým Harryho syn, který zdědil nejenom otcovy matematické schopnosti, ale i jeho metafyzický talent, díky němuž nekroskop hovoří s mrtvými v jejich hrobech.
Představte si Harryho zmatek, když při návratu z Las Vegas nakrátko spatří postavu, bezmocně se řítící nekonečnou nocí Möbiovým kontinua. Jak je to možné a kdo je ten nešťastný, bezhlesně protestující lidský meteor letící vstříc jisté smrti? A co víc, jestliže do něj nepřišel dobrovolně, jaký zákeřný vrah poslal svou oběť na tu příšernou cestu? Harry ví jen to, že to na svědomí nemá ani jeho syn, ani profesor Möbius.
Kdo a kde je Möbiovský vrah? To je záhada, kterou může vyřešit jedině nekroskop – ale není při tom ohrožen i jeho vlastní život?
České vydání románu je doplněno o povídku Mrtvý Eddy, v níž Harry návštíví Las Vegas, aby se tam trochu rozptýlil za nalezené peníze.