Přátelé Nadace

kategorie: Knihy - fantastika Science fiction, Novinky
358 Kč
(sleva 10.00%)
398 Kč


VYPRODÁNO

Autor Ray Bradbury, Ben Bova, Pamela Sargentová, Robert Silverberg, Edward Wellen, Harry Turtledove, Connie Willisová, George Allec Effinger, Mike Resnick, Barry N. Malzberg, Sheila Finchová, Frederik Pohl, Poul Anderson, George Zebrowski, Robert Sheckley, Edward D. Hoch, Hal Clement, Harry Harrison, Orson Scott Card, Janet Jeppson Asimovová, Isaac Asimov
Obálka Angela Hepburnová
Překlad Zdeněk Uherčík, Veronika Volhejnová
Svět Nadace
Série Edice Trifid 527, Edice Fantastika 49
Vydavatel Argo + Triton
EAN 9788073878276
Formát 15 x 21,1 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 512
Rok a pořadí vydání 2015 (první)
Snad žádné dílo science fiction dvacátého století neovlivnilo představivost tak obrovského množství čtenářů jako epický popis budoucnosti, který ve svých povídkách a románech po mnoho let předkládal Isaac Asimov.

Jako mimořádný hold jeho dílu přijalo sedmnáct významných spisovatelů výzvu ponořit se do jeho rozsáhlého díla a vytvořit nové vzrušující povídky nejslavnějšího science fiction vesmíru dvacátého století. Povídka Badatel Orsona Scotta Carda vrhá nové světlo na vznik Druhé Nadace a na cesty, jimiž se lidské srdce ubírá v jakékoli budoucnosti. V rozpustilé povídce George Aleca Effingera Maureen Birnbaumová po setmění je klasická Asimovova povídka Příchod noci převyprávěna z jiného, výrazně odlišného úhlu. A s velice komickými důsledky. Mistři science fiction Poul Anderson, Hal Clement a Harry Harrison věnují své povídky Asimovovým třem zákonům robotiky, zatímco spisovatel detektivek Edward Wellen a Edward D. Hoch pokračují ve fantastických dobrodružstvích Černých vdovců a Wendella Urtha. Jako další přispěli do této knihy autoři zvučných jmen jako Robert Silverberg, Frederik Pohl, Harry Turtledove, Mike Resnick či Connie Willisová.

Asimovova ohromující vize galaktické budoucnosti lidstva přiváděla v úžas miliony čtenářů na celém světě. Od povídek z blízké budoucnosti, přes povídky o téměř lidských, pozitronických robotech, až k rozsáhlé sáze o Galaktické Říši a Nadaci. A nyní skupina spřízněných spisovatelů využívá příležitost probádat toto úžasné dílo z vlastního úhlu pohledu.

Obsahuje poděkování a vzpomínky přátel, rodiny a kolegů spisovatelů na život a dílo Isaaca Asimova.