Česky psané časopisy pro děti (1850-1989)

kategorie: Časopisy, Novinky
423 Kč
(sleva 10.00%)
470 Kč


VYPRODÁNO

Autor Štefan Švec
Obálka neuvedeno
Vydavatel Karolinum
EAN 9788024624785
Formát 16,8 x 23,5 cm, brožovaná
Počet stran 708
Rok a pořadí vydání 2014 (první)
Pozor: knihy jsou drobně poškozeny z distribuce - naražený roh, poškrábaná obálka, zašpiněné listy.

Jako předmět zkoumání zvolil autor knihy česky psané časopisy pro děti. Jedná se o dosud málo zmapovanou oblast historie českých médií, zahrnující desítky titulů, z nichž některé formovaly celé generace, a jiné jsou dnes již téměř zapomenuty.
Titul tvoří dvě samostatné části: První z nich je zevrubná studie, která se zabývá dětskými periodiky vycházejícími od poloviny 19. století do roku 1989. Rozbor vývojových etap vydávání časopisů pro děti vypovídá o proměnách jejich podoby a svébytné a bohaté tradici, kterou se tvůrcům podařilo postupně ustavit. Druhou část tvoří přehledný slovník dětských časopisů, jehož hesla představují jednotlivé tituly v obsáhlých medailonech s obrazovými ukázkami a základními údaji o názvech, době vydávání, redaktorech, přispěvatelích i ilustrátorech a v neposlední řadě také o příslušné sekundární literatuře.

Informace, které čtenář může z obou částí získat, vytvářejí pestrou mozaiku, jež názorně ukazuje, že od samých počátků, a zejména od 30. let 20. století byla úroveň a kvalita dětských časopisů u nás velmi vysoká a srovnatelná s tradicí ve světě.