Praha noir

kategorie: Knihy - beletrie Detektivky, Novinky
296 Kč
(sleva 10.00%)
329 Kč

ks   
Autor Pavel Mandys, Štěpán Kopřiva, Ondřej Neff, Jiří W. Procházka, Chaim Cigan, Martin Goffa, Irena Hejdová, Michaela Klevisová, Markéta Pilátová, Petr Stančík, Michal Sýkora, Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Petr Šabach, Miloš Urban
Obálka Martin Svoboda
Vydavatel Paseka
EAN 9788074327650
Formát 13,8 x 20,6 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 304
Rok a pořadí vydání 2016 (první)
Kolik tváří můžou mít pražské zločiny, záhady a tajemství? Čtrnáct předních českých autorů přijalo výzvu nabídnout na tuto otázku odpověď a navázat tak na bohatou tradici kriminálních a tajemných příběhů s pražskými náměty. Výsledkem je ojedinělý a stylově pestře laděný soubor, který nabízí setkání se zavedenými jmény české literární scény i budoucími hvězdami a je současně svérazným průvodcem po tradičních i méně známých pražských lokalitách.
S Michaelou Klevisovou se vydáme na žižkovské nákladové nádraží, s Milošem Urbanem na Karlův most, v akčních příbězích Štěpána Kopřivy a Martina Goffy navštívíme Hostivař a Vyšehrad, Michal Sýkora se vydává na pražský Pohořelec, Petr Stančík nahlíží do tajemného světa zaniklého židovského ghetta, Petra Soukupová líčí nevysvětlitelné zmizení ve Stromovce, Kateřina Tučková zkoumá temnou minulost starého domu na vltavském nábřeží…

Objevný svazek, uspořádaný literárním kritikem Pavlem Mandysem, vychází souběžně v české a americké verzi, kterou newyorské nakladatelství Akashic Books zařadilo do své prestižní řady Noir.
Kniha obsahuje povídky těchto autorů: Chaim Cigan, Martin Goffa, Irena Hejdová, Michaela Klevisová, Štěpán Kopřiva, Ondřej Neff, Jiří W. Procházka, Markéta Pilátová, Petra Soukupová, Michal Sýkora, Petr Stančík, Petr Šabach, Kateřina Tučková, Miloš Urban.