Led, oheň a fůra větru

kategorie: Novinky, Knihy - fantastika Fantasy
252 Kč
(sleva 10.00%)
280 Kč

ks   
Autor Jindřich Rohlík
Obálka Jana Šouflová
Ilustrace Jana Šouflová
Cyklus Brány Skeldalu 03
Svět Brány Skeldalu
Série Edice Česká fantastika 134
Vydavatel Straky na vrbě
EAN 9788087364895
Formát 14,7 x 22 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 296
Rok a pořadí vydání 2018 (první)
Dobrodružství nabírá grády! Ať chtěji nebo ne, musejí se naši hrdinové ponořit do chladných hlubin ledových jeskyní a moc si přejí, aby jim alespoň chvíli bylo o něco tepleji. Samozřejmě jen do té doby, než se před nimi objeví sopka dštící lávu. Proti tomu je Větrná hora, kde se cestou coby nevyžádaný bonus naučí létat, už jen takový gryfí pšouk.
Divadelní principál Filip je stále vystrašený, Elvíra pořád kouzelná a válečník Wahargem ještě furt nasraný (promiňte, to ta dračí krev). Malí lidé z ostrova jsou ze všeho tak trochu vyjukaní a tak trochu těhotní... Zkrátka, čeká Vás v pořadí již třetí porce dobrodružné zábavy při putování k magickým Branám Skeldalu.

Neobyčejně krásná čarodějka Elvíra, ohromně odvážný válečník Wahargem a vskutku nesnesitelný divadelní dramatik Filip se řízením osudu, do něhož neměli co kecat, ocitli na dobrodružné výpravě za záchranu světa. Do něj se valí stvůry ze zakázané dimenze Zohar, jež měla zůstat na věky uzavřena; Bohové však ztratili s lidmi trpělivost. Pokud se podíváme na Elvíru, Wahargema a Filipa, ani se není čemu divit, ale jednou už na tom světě jsme, takže nám ho nikdo nebude brát, jasný? Škoda jen, že záchrana světa vyžaduje ty nejlepší, ale k dispozici jsou jaksi ti nejhorší. A tak, zatímco ti nejlepší zůstávají pěkně doma v teplíčku a o nějakých světových potížích nemají ani tušení, vydávají se ti nejhorší na další část putování po magickém ostrově Roven.

---

Jindřich Rohlík se narodil roku 1975 v Praze. Dlouhá léta působil jako editor herních časopisů Excalibur a Score i jako scénárista a moderátor televizního pořadu Game Page (ČT). Více než pro svou novinářskou činnost je znám coby autor série počítačových her Brány Skeldalu (1998), Brány Skeldalu 2: Pátý učedník (2002) a Brány Skeldalu: 7 mágů (7 Mages, 2016). V roce 2014 vydal svou první novelu Země bez zákona a dva roky předtím jen mírně depresivní sbírku historek ze svého života Světlu vstříc (elektronicky). Především ale osm let pracoval na svém velkém románu ze světa Brán Skeldalu, jehož první díl vyšel v roce 2016. Žije na okraji Prahy se svou ženou a dvěma dětmi.

Související produkty

Tři kapitáni 2 (váz.)
cyklus: Tři kapitáni 02

Pozemský Koordinátor osobně vstupuje do akce, aby vyzvedl artefakt z Krypty. Korzáři letí vyzvednout pravý...
další informace

Cena vč. DPH 297 Kč
(sleva 10.00%)

330 Kč

xx0,- s DPH


Stezky krve
Říká se: "Zemřel král, ať žije král...". Ale co když starý král nezemřel, co když byl zavražděn? Co když na jeho...
další informace

Cena vč. DPH 122 Kč
(sleva 10.00%)

135 Kč

VYPRODÁNO

xx0,- s DPH