Den v Mallworldu

kategorie: Novinky, Knihy - fantastika Science fiction
131 Kč
(sleva 10.00%)
145 Kč

ks   
Autor Somtow Sucharitkul
Obálka neuvedeno
Překlad různí
Vydavatel Nová vlna
EAN 9788088343028
Formát 12 x 18,4 cm, brožovaná
Počet stran 116
Rok a pořadí vydání 2019 (první)
Tato sbírka je vůbec první knihou soudobého thajského autora, která vychází v češtině. Obsahuje čtveřici povídek: dvě science fiction z daleké budoucnosti a dvě povídky s tajemstvím odehrávající se v Thajsku koncem 20. století – jedna z nich byla nominována na Cenu Theodora Sturgeona, druhá se pak dostala do prestižního výboru nejlepší science fiction roku 1986.

---

Spisovatel a skladatel Somtow SUCHARITKUL สมเถา สุจริตกุล se narodil 30. prosince 1952 v thajském Bangkoku a vyrůstal v řadě zemí Evropy a Ameriky. Po studiích se usadil ve Spojených státech, kde v 80. a 90. letech vydal tři desítky románů a povídkových sbírek z oblasti science fiction, fantasy a hororu, některé pod pseudonymem S. P. Somtow.

Vedle psaní je v posledních letech jeho hlavní láskou hudba – přestože komponoval už v Americe, po návratu do rodného Thajska se začal plně věnovat moderní a klasické hudbě. V Bangkoku postupně založil několik významných hudebních těles: Bangkokskou operu, Siamskou filharmonii a mládežnický orchestr Siamská sinfonietta, se kterou několikrát navštívil i Česko.