Organická oprátka

kategorie: Novinky, Knihy - fantastika Science fiction
296 Kč
(sleva 10.00%)
329 Kč

ks   
Autor Vilém Koubek
Obálka Jana Kilianová
Vydavatel Host
EAN 9788075779809
Formát 13,5 x 20,5 cm, brožovaná
Počet stran 320
Rok a pořadí vydání 2019 (první)
Postapokalyptická akční jízda od autora Čepele entropie.

Ve světě zdevastovaném konfliktem mezi lidmi a stroji je jedinou jistotou smrt. To si alespoň dosud myslel veterán Rust, a proto se stal hrobařem. Poklidné zakopávání mrtvol se však desítky let po válce začne komplikovat: z tajemných skrýší totiž vylézají mechanické noční můry, které kdysi přivedly lidstvo na pokraj vyhubení. Jsou to stvoření tak strašlivá, že se jim osady, které cíleně vymýtili jakoukoli technologii, nemají šanci ubránit.

Rust by obyvatele své vesnice ochránit dokázal, oni jej však namísto žádosti o pomoc veřejně oběsí. Svým bláhovým činem si nejenže podepíšou rozsudek smrti, ale také funebráka odsoudí k vražednému zmrtvýchvstání, při němž se mu do cesty připletou dávné kulty, robotické hrůzy, láska i šílená strojová božstva.

---

Vilém Koubek je vtipný, chytrý a sarkastický. Ale taky náležitě ujetý. Takový sadističtější a zvrácenější Douglas Adams.
– Pavel Bareš, autor románu Projekt Kronos

Nic pro slabé žaludky, ale ti druzí si přijdou na své a budou se královsky bavit u toho čtvrtého ke Kulhánkovi, Kopřivovi a Kotletovi. To je prostě drsná poezie.
– Fantasymag.cz o knize Čepel entropie

Splatterpunk, jak jste ho neměli zatím možnost poznat. Protože kdo kdy slyšel o intelektuálním splatteru? […] Do libě čvachtajících střev snášejících se k zemi v ladných obloucích smyček při kýčovitém západu slunce nacpal autor spoustu černohumoru, trochu hororu, ironii, kopec popkulturních odkazů, pak vše slepil démonickým slizem, sešil nití z nekorektnosti.
– Fantasya.cz o knize Čepel entropie