Zlatovlasý Jan

kategorie: Novinky, Knihy - fantastika Fantasy
242 Kč
(sleva 10.00%)
269 Kč

ks   
Autor Lenka Ničková
Obálka Alena Prosečová
Ilustrace Alena Prosečová
Vydavatel Elka Press
EAN 9788087057292
Formát 20 x 23 cm, vázaná
Počet stran 120
Rok a pořadí vydání 2017 (první)
Kniha tematicky a výtvarným zpracováním navazuje na autorčin titul Příběhy stromů (Mladá fronta 2007). Autorka nás po desetileté odmlce opět přivádí do světa stromů – tentokrát společně s hrdinou této knihy, zlatovlasým Janem.
Jednotlivá témata vybraných stromů se splétají do životního příběhu mladého muže, jehož putování vede cestami i necestami, skrze neuvěřitelná dobrodružství, do exotických krajů, až po zážitky hraničící se smrtí. Náš hrdina se během své pouti postupně seznamuje s životními tématy, které v té či oné formě přicházejí do života nám všem. Pohádkovým jazykem, sobě vlastním, vypráví autorka o Janově hledání smyslu putování; bohatá symbolika stromů zde slouží jako pestrobarevné pozadí Janova dramatického životního příběhu. Magický svět Lenky Ničkové, pohybující se na pomezí skutečnosti a fantazie, nám umožňuje prohlédnout si do hloubky dávná témata a rituály, z nichž některé jsou přítomné v našich životech již jen jako nejasná tušení… A přesto, nebo právě proto, jsou tyto skutečnosti nesmazatelně zapsané do našeho vědomí a dožadují se pozornosti…
Jan na své pouti životem obstojí a naplní své životní poslání. A co my? Na konci knihy, stejně jako v prvním díle, je k dispozici seznam jednotlivých stromů s přírodopisnými, léčitelskými i symbolickými informacemi, které představují ověřené milníky na cestě za poznáním našich moudrých souputníků a blízkých sousedů na naší planetě – stromů. Překrásné ilustrace ke knize vytvořila s láskou a nadšením Alena Prosečová.

---

Lenka Ničková se narodila v Praze, avšak podstatnou část dětství prožila v Londýně. Vystudovala filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. Patnáct let pracovala jako redaktorka a hlasatelka zahraničního vysílání Čs. rozhlasu. Dnes je překladatelkou, homeopatkou a specializuje se na tlumočení přednášek zahraničních homeopatů v Čechách.