Čaropisci

kategorie: Knihy - fantastika Fantasy, Novinky
404 Kč
(sleva 10.00%)
449 Kč

ks   
Autor Robert Jackson Bennett
Obálka neuvedeno
Překlad Milan Pohl
Cyklus Záhutí 01
Vydavatel Host
EAN 9788027502141
Formát 13,9 x 20,6 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 568
Rok a pořadí vydání 2020 (první)
Ve městě poháněném industrializovanou magií vypukne válka, která změní realitu…

Sancie Gradová je zlodějka, a setsakra dobrá. Vloupat se do přísně střeženého skladiště v docích města Tevanne je pro ni hračka. Sancie ovšem netuší, že artefakt, který má ukrást, v sobě skrývá nepředstavitelnou moc. Dokonce by mohl vyvolat revoluci v magické technice zvané skribování — tato metoda mění vlastnosti běžných předmětů pomocí kódovaných nápisů.

Soupeřivé korporace, které tuto magii ovládají, už díky ní přeměnily Tevanne v ohromný nemilosrdný stroj na peníze. Pokud se však zmocní ukradeného artefaktu, přepíšou samotný svět tak, aby sloužil jejich záměrům. Korporace teď jdou Sancii po krku. A ve městě Tevanne není síla, která by je dokázala zastavit.

Má-li Sancie přežít — a má-li zastavit vražednou proměnu světa, k níž se schyluje —, musí shromáždit nepravděpodobné spojence, ovládnout moc artefaktu a projít svou vlastní proměnou, která ji přetvoří v cosi, o čem se jí nikdy ani nesnilo.

---

Vzrušující začátek slibné nové epické fantasy. Připravte se na starobylá tajemství, nápaditou magii a napínavé loupeže.
— Brandon Sanderson, autor fantasy série Mistborn

Rozsáhlý, strhující román, který je stejně tak kyberpunkem jako fantasy. Bennett vypráví fantastický příběh s úžasnými postavami, ale knihu činí výjimečnou především jeho pojetí magie.
— The Verge

Vynalézavé, pohlcující a vzrušující. Čaropisci jsou fascinujícím pohledem na to, jak i ty nejlepší úmysly mohou být zneužity.
— Kevin Hearne, autor fantasy série Kroniky železného druida