G... jako grázl

kategorie: Antikvariát Knihy ostatní
200Kč s DPH

ks   
Autor Sue Graftonová
Obálka Robin Brichta
Překlad Gisela Kubrichtová
Cyklus Kinsey Millhoneová 07
Vydavatel BB art
EAN 9788072574391
Formát 15,1 x 21,2 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 214
Rok a pořadí vydání 2003 (druhé)
Stav velmi dobrý.

Strhující detektivní příběh, v němž se Kinsey Millhoneová dostává až na samou mez svých schopností, když odhaluje hroznou pravdu o jedné dávné zradě a ocitá se tváří v tvář neodbytnému vědomí své vlastní smrtelnosti.
Zkušená americká spisovatelka Sue Graftonová opět dokázala svůj výjimečný smysl pro neobvyklou zápletku a svižné tempo vyprávění.
Autorka dokonale ovládá své řemeslo. Je vynalézavá, pokud jde o zápletky, svěží i vtipná v dialozích, brilantní v charakteristikách. Čtenářům sdělí právě jen tolik, aby s napětím dokázali s hlavní hrdinkou sledovat stopu, a nechá-li svou Kinsey, aby se občas po vzoru Phila Marlowa zamyslela nad stavem světa, utne ji dřív, než se tyto mírně depresivní úvahy, tak pěkně charakterizující stav její duše, promění v únavné mudrování.
Sue Graftonová dokáže vymyslet napínavý příběh a umí ho vyprávět. V čase, kdy na půdě detektivky i thrilleru přibývá autorů přesvědčených, že k úspěchu u čtenářů je třeba, aby krev stříkala z každé stránky a naturalisticky popisované sexuální vylomeniny kořenily málem každý odstavec, je něco takového hodno poklony.