Modrá pětka: Případ létající známky a další příběhy

kategorie: Novinky, Komiksy V češtině
296 Kč
(sleva 10.00%)
329 Kč

ks   
Autor J. B. Kamil
Kresba Marko Čermák
Obálka Marko Čermák
Svět Modrá pětka
Série Klasické komiksy Marko Čermáka 12
Vydavatel Václav Vávra
EAN 9788087875285
Formát 21,3 x 30,4 cm, vázaná
Počet stran 64
Rok a pořadí vydání 2021 (první)
Dvanáctý svazek edice „Klasické komiksy Marko Čermáka“ – Případ létající známky a další příběhy.
Rozvážný Martin, bystrý Vláďa, roztržitý, ale podnikavý „vědec“ Čajíček a odvážná dvojčata Hanka a Eva – to je Modrá pětka.
S příhodami této družiny vodáckého oddílu se čtenáři poprvé setkali již před plnými padesáti lety v prvním čísle nového časopisu Pionýrská stezka.
S dobrodružstvími Modré pětky se čtenáři Pionýrské stezky mohli seznamovat plných dvacet let až do srpna roku 1990, konkrétně do 12. čísla 20. ročníku. Modrá pětka tak drží výrazný rekord v nepřetržitém vycházení jednoho kresleného seriálu, navíc v jednom časopisu.

---

Jméno J. B. Kamil uváděné u každého pokračování je pseudonym vytvořený z koncovek křestních jmen obou autorů námětů a scénářů (Jir-ka Hromádko a Bohu-mil Kolář), kteří se u tvorby kresleného seriálu s Marko Čermákem setkali již v časopise Skaut Junák 1969 – 1970, kde pod přezdívkami Nemo a Ouš napsali Družinu Čápů. Ve své kategorii Modrá pětka patří po Rychlých šípech k seriálu s největším počtem pokračování – dosáhl jich téměř tři sta (v této edici jsou její příběhy zařazeny ve svazku 2, 8, 9, 11 a v tomto dvanáctém). V tvorbě Marko Čermáka pak jde o výrazně nejrozsáhlejší jím kreslený seriál.