Rok čarodějnic

kategorie: Novinky, Knihy - fantastika Fantasy, Knihy - fantastika Horory
341 Kč
(sleva 10.00%)
379 Kč

ks   
Autor Alexis Hendersonová
Obálka Larry Rostant
Překlad Agáta Hamari
Vydavatel Host
EAN 9788027507948
Formát 13,5 x 20,5 cm, brožovaná
Počet stran 376
Rok a pořadí vydání 2021 (první)
Čarodějnický příběh o útlaku a vzpouře.

V Bethelu, kde se Prorokovo slovo rovná zákonu, je samotná existence Immanuelle Mooreové hřích. Vztah její matky, zaslíbené jinému muži, uvrhl dříve váženou rodinu v nemilost, a tak se Immanuelle ze všech sil snaží uctívat Otce, řídit se Svatým protokolem a žít pokorně, zbožně a v naprostém podrobení, stejně jako všechny ostatní ženy v Bethelu.

Jenže jednoho dne ji nešťastná náhoda zavede do zapovězeného Černolesa, obklopujícího Bethel, kam první prorok kdysi zahnal čtyři mocné čarodějnice a potom je zavraždil. Ony ženy stále lesem obcházejí, a když jim Immanuelle stane tváří v tvář, věnují jí dar — deník její mrtvé matky, která kdysi v lese hledala útočiště.

Immanuelle je tajemstvími deníku fascinovaná, ale nedokáže pochopit, jak se její matka mohla s čarodějnicemi spolčit. Když se však začne dozvídat strašlivou pravdu o Církvi a její minulosti, uvědomí si, že skutečná hrozba pro Bethel tkví v jeho vlastní temnotě. A pochopí, že náprava toho všeho musí začít u ní.

---

Rok čarodějnic je temný napínavý příběh o útlaku a rebelii, o ideologii a morálce, s komplikovanou, ale sympatickou hlavní hrdinkou, uvězněnou v noční můře podobné Příběhu služebnice. Je to skvělé čtení a zároveň kvalitní nový přírůstek k feministickým fantasy dílům.
— Louisa Morganová autorka The Age of the Witches

Román s klasickou zápletkou, který aktualizuje starý puritánský příběh a obohacuje ho o otázky rasismu a sexismu.
— The Washington Post

Napínavý a svižný příběh o magii a moci. Bere si to nejlepší z hororu a čarodějnictví a dodává jim nový, feministický nádech.
— S. A. Chakrabortyová