Poslední rozbřesk

kategorie: Knihy - fantastika Science fiction, Novinky
359 Kč
(sleva 10.00%)
399 Kč

ks   
Autor Andrew Hunter Murray
Obálka Balaji Srinivasan
Překlad Vojtěch Ettler
Vydavatel Host
EAN 9788027506774
Formát 13,8 x 20,6 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 384
Rok a pořadí vydání 2021 (první)
Když se Země přestane otáčet, ještě to neznamená konec lidské touhy po moci.

Před čtyřiceti lety se následkem vesmírné katastrofy začala zpomalovat zemská rotace a po deseti letech se Země zastavila úplně. Teď je jedna strana planety natočená ke žhnoucímu Slunci a druhá uvězněná v nekonečné ledové noci. Většina států přestala fungovat, ale pár šťastných zemí na teplé straně planety přežilo. Jednou z nich je i Velká Británie, která se zachránila tím, že se od kolabujícího světa naprosto odřízla. Dnes v ní vládne vojenská autokracie a země je sužovaná hladem a násilím.

Ellen Hopperová je oceánografka žijící v plovoucí elektrárně v Atlantiku. Do svého dobrovolného vyhnanství se uchýlila poté, co její domovina propadla autoritářství, a už s ní nechce mít nic společného. Když však za ní přijedou dva úředníci s žádostí, aby se vrátila do Londýna a setkala se s jistým umírajícím mužem, Ellen souhlasí — a začne odhalovat tajemství, které ohrožuje nejen křehkou stabilitu jejího národa, ale i celé lidstvo.

---

Provokativní a napínavá odysea plná frustrace, klamů, zrady, násilí, naděje, zoufalství a důmyslného pátrání… Murray přinesl natolik promyšlený příběh, dramatickou zápletku a pestrou paletu postav, že se možná všechny další podobné příběhy budou posuzovat podle něj.
— The Washington Post

V tomto fascinujícím debutu vytvořil Murray naprostý originál… Je to zajímavé, nové pojetí postapokalyptického příběhu.
— Kirkus Reviews