Vetřelci Omnibus - kniha třetí

kategorie: Komiksy V češtině, Novinky
269 Kč
(sleva 10.00%)
299 Kč


VYPRODÁNO

Autor různí
Kresba různí
Překlad Martin D. Antonín
Cyklus Vetřelci Omnibus 03
Svět Vetřelci
Série Omnibus
Vydavatel BB art
EAN 9788073817800
Formát 16,5 x 23,7 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 368
Rok a pořadí vydání 2010 (první)
Snad u žádného komiksu tak neplatí „do třetice toho nejlepšího“. U třetího dílu omnibusu Vetřelců narazíte na jména jako Simon Bisley, John Arcudi, Kilian Plunkett či Mike Mignola. Jejich téma je podobné – lidská pýcha, která prostě nedovolí člověku nechat mimozemskou morovou nákazu na pokoji. Další a další lidé se ji snaží ovládnout, využít a zotročit. Jenže obchody s ďáblem končí obvykle dobře jen pro ďábla. Ti, co pokouší osud, zpravidla hynou… a s nimi i všichni ti, kteří se ocitnou poblíž. Vetřelci nedávají druhou šanci.

Rozkřápnuté vejce už nikdo nezacelí – a pokud v té skořápce čekala na své vypuštění vesmírná metla v podobě obávaných vetřelců, pak to platí dvojnásob. Někteří lidé však i navzdory jejich smrtonosnosti nedokáží odolat hrozivě přitažlivé vidině splynutí vetřeleckého biologického potenciálu s lidskou vědou… a arogancí… a touhou po moci. Zatímco však někteří bezostyšně uzavírají smlouvy s ďáblem, jiní v zápase s dravou mezihvězdnou rakovinou skládají svou zkoušku ohněm, vynášejí ke světlu ty nejlepší lidské stránky a prokazují, že smrtelná hrozba sbližuje člověka s člověkem… i s jejich Bohem.
Série Vetřelci amerického vydavatelství Dark Horse Comics se u kritiků i čtenářů dočkala nadšeného přijetí a bezesporu ukázala, že prostředí kultovního filmu lze působivě oživit i díky komiksovému zpracování. Ve třetí knize vetřeleckých komiksů naleznete téměř čtyři sta barevných stran nabitých akcí a vzrušením, od Narušitele Iana Edgintona a Willa Simpsona, přes Labyrint Jima Woodringa a Kiliana Plunketta až po slavný příběh Vykoupení, který napsal Dave Gibbons a ilustroval jedinečný Mike Mignola.

Vetřelce nastartoval Mark Verheiden, ale brzo je přenechal jiným talentovaným tvůrcům. A v této knize se objevuje opravdu výkvět. Na krátkou a úsměvnou povídku si sem zaskočil Simon Bisley (Sláine: Rohatý bůh, Lobo se (z)vrací, Batman vs. Soudce Dredd: Rozsudek nad Gothamem). Atmosférický příběh s náboženským podtextem naservíroval sám Mike Mignola (Hellboy), podle scénáře Davea Gibbonse, který je ale známější spíš jako kreslíř – s Alanem Moorem stvořil Strážce a pro Franka Millera kreslil sérii o Martě Washingtonové. Přispěli i odchovanci anglického nakladatelství 2000 AD: gotickou atmosférou nasáklý kreslíř Ian Edginton (Leviathan, Stickleback) a nezávislák Peter Milligan, který stojí za vertigovskou sérií Shade the Changing Man, za Hellblazerem… nebo za superhrdinskou satirou X-Statix, kde za tým správňáků kopala i zmrtvýchvstalá princezna Diana.
A nesmíme zapomenout na temný příběh Labyrint, který napsal zarytý nezávislák Jim Woodring. Už od dětství trpěl masivními halucinacemi, což pak v dospělosti využil při vytváření oceňovaných surrealistických komiksů (se zcela nesurrealistickými jmény jako Jim či Fred). Labyrint kreslil Kilian Plunkett, který stojí za spoustou komiksů ze světa Star Wars… ovšem nejznámější je asi díky spolupráci s Garthem Ennisem na minisérii Unknown Soldier a tím, že spolu s Markem Millarem stvořili komunistického Supermana v alternativním příběhu Superman: Red Son (který se chystá k českému vydání).

Aktuality

NOVÝ A LEPŠÍ E-SHOP

Vážení a milí zákazníci, do týdne byste na tomto místě měli najít nový, modernější a lepší e-shop, než je tento. Z toho důvodu sem aktuálně...

celá novinka

Nově přidáno

obrázek
Jujutsu Kaisen - Prokleté války 5: Přátelské klání s kjótskou sesterskou školou

Doporučujeme

obrázek

Novinky

Jujutsu Kaisen - Prokleté války 5: Přátelské klání s kjótskou sesterskou školou

Flash 13: Vláda Ranařů

SpongeBob 2/2023

Modrá Crew 26: Ekho - Zrcadlový svět 9+10

Warhammer 40000: Sestry bitvy

Spy x Family 7

Bleach 33: The Bad Joke

Gantz 34

Simpsonovi 1/2023

Ve větvích Yggdrasilu


Nejprodávanější