Vetřelci Omnibus - kniha třetí

kategorie: Komiksy V češtině, Novinky
269 Kč
(sleva 10.00%)
299 Kč


VYPRODÁNO

Autor různí
Kresba různí
Překlad Martin D. Antonín
Cyklus Vetřelci Omnibus 03
Svět Vetřelci
Série Omnibus
Vydavatel BB art
EAN 9788073817800
Formát 16,5 x 23,7 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 368
Rok a pořadí vydání 2010 (první)
Snad u žádného komiksu tak neplatí „do třetice toho nejlepšího“. U třetího dílu omnibusu Vetřelců narazíte na jména jako Simon Bisley, John Arcudi, Kilian Plunkett či Mike Mignola. Jejich téma je podobné – lidská pýcha, která prostě nedovolí člověku nechat mimozemskou morovou nákazu na pokoji. Další a další lidé se ji snaží ovládnout, využít a zotročit. Jenže obchody s ďáblem končí obvykle dobře jen pro ďábla. Ti, co pokouší osud, zpravidla hynou… a s nimi i všichni ti, kteří se ocitnou poblíž. Vetřelci nedávají druhou šanci.

Rozkřápnuté vejce už nikdo nezacelí – a pokud v té skořápce čekala na své vypuštění vesmírná metla v podobě obávaných vetřelců, pak to platí dvojnásob. Někteří lidé však i navzdory jejich smrtonosnosti nedokáží odolat hrozivě přitažlivé vidině splynutí vetřeleckého biologického potenciálu s lidskou vědou… a arogancí… a touhou po moci. Zatímco však někteří bezostyšně uzavírají smlouvy s ďáblem, jiní v zápase s dravou mezihvězdnou rakovinou skládají svou zkoušku ohněm, vynášejí ke světlu ty nejlepší lidské stránky a prokazují, že smrtelná hrozba sbližuje člověka s člověkem… i s jejich Bohem.
Série Vetřelci amerického vydavatelství Dark Horse Comics se u kritiků i čtenářů dočkala nadšeného přijetí a bezesporu ukázala, že prostředí kultovního filmu lze působivě oživit i díky komiksovému zpracování. Ve třetí knize vetřeleckých komiksů naleznete téměř čtyři sta barevných stran nabitých akcí a vzrušením, od Narušitele Iana Edgintona a Willa Simpsona, přes Labyrint Jima Woodringa a Kiliana Plunketta až po slavný příběh Vykoupení, který napsal Dave Gibbons a ilustroval jedinečný Mike Mignola.

Vetřelce nastartoval Mark Verheiden, ale brzo je přenechal jiným talentovaným tvůrcům. A v této knize se objevuje opravdu výkvět. Na krátkou a úsměvnou povídku si sem zaskočil Simon Bisley (Sláine: Rohatý bůh, Lobo se (z)vrací, Batman vs. Soudce Dredd: Rozsudek nad Gothamem). Atmosférický příběh s náboženským podtextem naservíroval sám Mike Mignola (Hellboy), podle scénáře Davea Gibbonse, který je ale známější spíš jako kreslíř – s Alanem Moorem stvořil Strážce a pro Franka Millera kreslil sérii o Martě Washingtonové. Přispěli i odchovanci anglického nakladatelství 2000 AD: gotickou atmosférou nasáklý kreslíř Ian Edginton (Leviathan, Stickleback) a nezávislák Peter Milligan, který stojí za vertigovskou sérií Shade the Changing Man, za Hellblazerem… nebo za superhrdinskou satirou X-Statix, kde za tým správňáků kopala i zmrtvýchvstalá princezna Diana.
A nesmíme zapomenout na temný příběh Labyrint, který napsal zarytý nezávislák Jim Woodring. Už od dětství trpěl masivními halucinacemi, což pak v dospělosti využil při vytváření oceňovaných surrealistických komiksů (se zcela nesurrealistickými jmény jako Jim či Fred). Labyrint kreslil Kilian Plunkett, který stojí za spoustou komiksů ze světa Star Wars… ovšem nejznámější je asi díky spolupráci s Garthem Ennisem na minisérii Unknown Soldier a tím, že spolu s Markem Millarem stvořili komunistického Supermana v alternativním příběhu Superman: Red Son (který se chystá k českému vydání).

Související produkty

Avengers: Do boje
Avengers od dob svého založení vždy bojovali ve jménu lidí proti silám zla. Na volání povinnosti reagují tihle...
další informace

Cena vč. DPH 405 Kč
(sleva 10.00%)

450 Kč

VYPRODÁNO

xx0,- s DPH


Vetřelci vs. Predator Omnibus - kniha první
cyklus: Vetřelci vs Predátor 01

Na planetě Rjuši se zabydlují osadníci a netuší, že lidstvo není jediné, kdo si na tuhle planetu dělá nárok....
další informace

Cena vč. DPH 269 Kč
(sleva 10.00%)

299 Kč

VYPRODÁNO

xx0,- s DPH


Doporučujeme

obrázek

Nově přidáno

obrázek
Simulace ukončena

Aktuality

PROSINCOVÁ SLEVA US SEŠITŮ!!

Na celý prosinec, tedy ve dnech 1. - 31. 12., zlevňujeme všechny americké komiksy v sešitovém vydání ve volném prodeji na krámě na 10 Kč za...

celá novinka

Vánoční informace!

Prosincovou otevírací dobu naleznete na přidaném obrázku. Doručovací lhůty: Česká pošta oznámila, že už nyní de facto nezvládá, takže její služby...

celá novinka


Novinky

Simulace ukončena

Gimpl Bejmiš, dohazovač

Cagaster 4

Dvanáct králů Šarachaje

Titeuf: Na plný koule!

Válečník

Space opera 2018

Prsten Nibelungův

Tajná historie Bornnu

Ostrov


Nejprodávanější

  1. Kůstek 2: Velké kraví dostihy (bar.)
  2. Netvora 2: Krev
  3. Živí mrtví 27: Válka šeptem
  4. Punisher MAX: Kingpin
  5. Tokijský ghúl 1
  6. Poslední Incal (váz.)
  7. Útok titánů 1
  8. Liga Spravedlnosti vs. Sebevražedný oddíl 1
  9. DC 49: DC - Nová hranice 2
  10. DC 50: Flash - Návrat Barryho Allena