Zpráva o životě vesmířanů

kategorie: Novinky, Knihy - fantastika Science fiction
359 Kč
(sleva 10.00%)
399 Kč

ks   
Autor Becky Chambersová
Obálka Pergamen
Překlad Michaela Šprtová
Cyklus Poutníci 03
Vydavatel Host
EAN 9788075779540
Formát 13,7 x 20,5 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 440
Rok a pořadí vydání 2019 (první)
Závěr volného cyklu space oper Poutníci.

Poslední lidé opustili Zemi už před stovkami let. Po vleklém putování prázdnotou byli (většinou) přijati mezi druhy, které se podílejí na správě a chodu galaxie, a po generace trvající cesta flotily Exodus skončila.

To je ovšem dávná historie. Dnes je flotila Exodus živoucím pomníkem, místem, odkud mnozí lidé pocházejí, ale málokdo z nich ho na vlastní oči viděl. Exodané se rádi pyšní svou komunitou a tradicemi — ty však nejsou tak jedinečné, jak si myslí.

Mnoho Exodanů odchází do cizích měst nebo kolonií a ti, kteří zůstávají, musejí uvažovat o svém současném i budoucím směřování. Jaký je účel lodi, která již dosáhla svého cíle? Proč zůstávat ve vesmíru, když existují jiné obyvatelné světy? Jaká je cena za udržování pečlivě vyváženého způsobu života — a má smysl v něm pokračovat?

---

Na Dlouhou cestu na malou, rozzlobenou planetu a Dvě místa na slunci vzpomínám s velkou láskou. I u této knihy jsem měl velká očekávání, takže by bylo snadné mě zklamat, ale samozřejmě se to nestalo. Tento román je přesně tím, v co jsem doufal, a ještě něčím víc.
— Forbiddenplanet.com

Knihy Becky Chambersové využívají v rámci žánru science-fiction komorní literární prostředky: jsou to romány, v nichž tím nejdůležitějším jsou postavy a téma.
— Tor.com

Skvostné dílo od jedné z vycházejících hvězd žánru.
— Publishers Weekly