Temná svatá noc

kategorie: Novinky, Knihy - beletrie Detektivky
314 Kč
(sleva 10.00%)
349 Kč

ks   
Autor Michael Connelly
Obálka neuvedeno
Překlad Jan Netolička
Cyklus Renée Ballardová 02
Vydavatel Domino
EAN 9788074983443
Formát 13,8 x 21,1 cm, vázaná s přebalem
Počet stran 352
Rok a pořadí vydání 2019 (první)
Renée Ballardová má za sebou další noční směnu. Když se nad ránem vrátí na stanici, přistihne u kartotéky s dávno vyřazenými policejními záznamy cizího člověka.
Tou neoprávněnou osobou je penzionovaný detektiv Harry Bosch. Ano, díky starému přátelství s poručíkem se vloudil do policejního archivu, to uznává. Udělal to ale z dobrého důvodu: snaží se pohnout s jedním dávno odloženým případem, který mu stále nedá spát.
Ballardová narušitele nekompromisně vykáže, ale když po krátkém pátrání zjistí, o co konkrétně se Bosch zajímal, neubrání se návalu soucitu i zlosti. Složka, kterou Bosch prohledával, totiž ukrývá dokumentaci k případu Daisy Claytonové, zoufalé patnáctileté holky, která se po útěku z domova potloukala po ulicích Hollywoodu, než ji kdosi zavraždil a její tělo pohodil na skládku.
Pachatel tak odporného činu nemůže zůstat neodhalen, v tom jsou Ballardová a Bosch zajedno. S buldočí posedlostí, jim oběma tak vlastní, se pouštějí do společného pátrání po tom, co přesně se Daisy stalo a kdo ji tak brutálně sprovodil ze světa.